Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Soutěže / Zimní liga

Zimní liga

Zimní liga Willcapu 2019

V Zimě jsme postavili dva týmy do Zimní ligy. První tým doplnili, jak už bývá zvykem v této soutěži, Martin Svatý a další nováčci Jakub Plíšek s Michalem Ulrichem. Druhý tým doplnili na pozici A Matěj Tyšler a Petr Šlik. Lépe se vedlo prvnímu týmu který vybojoval bronz. Druhému týmu unikl o jeden leg postup do vyřazovacích bojů v přímém souboji o postup. I tak ale bylo na obou našich týmech a našich hráčích vidět veliké odhodlání a jistotu ve hře způsobenou pohodou v hlavní soutěži.

(text: Jiří Sobolík)

  

Zimní liga Willcapu 2018

V sobotu 27.1. 2017 v hospodě U Kousala se odehrál již 21 ročník zimní ligy, které jsme již několik let stálým účastníkem pod názvem Z nostalgie. Do ligy se přihlásilo 6 týmů, ale bohužel se jeden tým v den konání omluvil, že nepřijede. Hrací systém byl daný, každý s každým a nejlepší dva z tabulky postupují do finále a o třetí místo si zahrají celky, které skončily na třetím a čtvrtém místě. Za Spartu bojovaIi Ondřej Vylíčil, Jiří Sobolík a stálice naších barev u těchto soutěží, Martin Svatý. 
V prvním kole nás čekal tým, který to měl ze všech nejdál a to JC/DC Jíčín. Začátek byl více než vyrovnaný, ale ve druhé půli se nám daří si vybudovat malý náskok a na konci slavíme vítězství 16:10. Ve druhém kole nás čekali Šipkaři ze hřiště Prosečné A, kterým bohužel  podléháme v poměru 11:15. Třetí kolo nás dává do hromady s dalším úpickým týmem Snílci Úpice. Začátek je opět vyrovnaný, ale záhy si vytvoříme náskok dvou bodů, který držíme do samotného konce zápasu a to znamená vítězství 14:12 a zároveň i jistotu hry o medaile. Na finále nám stačí uhrát remízový výsledek proti poslednímu soupeři, kterým je druhý tým Prosečného. Bohužel nebo spíš právě proto, že jsme jen tři, je na nás po pěti hodinách hraní bez jediné přestávky znát, když pominu minutové pauzy mezi jednotlivými koly, Začínáme dělat chyby,které soupeř využívá a mi nejsme schopni se mu vzdálit na rozdíl několika bodů, nebo naopak se soupeř vzdaluje nám. S vypětím všech sil, však tento zápas prohráváme a můžeme jen čekat, jakou obsadíme pozici v konečné tabulce. Bohužel v pátém kole, ve kterém máme volno  vyhrávají jak Snílci nad Áčkem z Prosečného tak i Prosečné B nad Jíčínem a to znamená že obsaszujeme až čtvrté místo a budeme hrát jen o bronz. 
Konečná tabulka nám přiřazuje za soupeře o třetí místo tým z Prosečného s označením B. Finále naopak hraje Prosečné A a Snílci Úpice. 
Do zápasu nastupujeme s touhou napravit zaváhání ze základní skupiny a taky se nám to daří. Postupně si vytváříme náskok, který stále zvyšujeme a pět utkání před koncem zápasu vyhráváme 13:6 a slavíme krásnou bronzovou příčku, i když stále máme na paměti náš výpadek se stejným soupeřem v základní skupině. 
Finále má v podstatě stejný průběh, jako náš zápas o třetí místo, kdy Prosečné A vrací Snílkům jednoznačně prohru ze základní skupiny a vyhrává taky předčasně 13:8. 
Konečné pořadí Zimní ligy: 
1. Šipkaři ze hřiště Prosečné A 
2. Snílci Úpice 
3. Sparta z nostalgie Úpice 
4. Šipkaři ze hřiště Prosečné B 
5. JC/DC Jíčín

Fotogalerie
(text: Jiří Sobolík)