Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Soutěže / Úpická túrka

Úpická túrka

 Partneři soutěže:

Termíny a místa:

7. 10. 2017 Úpice Na Chmelnici

18. 11. 2017 Hajnice, hospoda U Malichů

16. 12. 2017 Úpice Apríl Bar

13. 1. 2018 Hajnice, hospoda u Malichů

24. 2. 2018 Úpice Na Chmelnici

24. 3. 2018 Úpice, Apríl Bar - Double Open PWS
21. 4. 2018 Úpice, Apríl Bar

19. 5. 2018 Mistrovství Úpicka, Úpice Na Veselce, "Zifčák"

 

 

 

Časyprezence vždy 16:30 - 17:00, zahájení po kontrole soupisů

Startovné: 35 Kč za hráče, hráč je automaticky přihlášen do případného doplňkového turnaje a kredity se vždy vhazují

Základní pravidla: Turnaje hlavní se hrají ve dvojicích, doplňkové v jednotlivcích. Dvojice pro jednotlivé turnaje mohou být složeny libovolně (tj. muž/muž, žena/žena, žena/muž) bez jakéhokoliv omezení. Veden bude jeden místní žebřížek ÚTÚ společný pro všechny kategorie a půjde o žebříček jednotlivců -> tzn., že z hlavních turnajů dvojic budou výsledky převedeny na pořadí jednotlivců tedy oba hráči z dvojice budou ohodnoceny stejným počtem bodů. Nejlepších 50 hráčů/ek z žebříčku ÚTÚse kvalifikuje do červnového Mistrovství Úpicka.

Kompletní propozice

Výsledky turnajů

Žebříček

 

Zprávy z turnajů

21. dubna 2018: V sobotu 21.4. se v Apríl baru uskutečnilo další kolo Úpické túrky Do turnaje se přihlásilo 7 dvojic. Systém hry byl tedy stanoven na každý s každým 301DO na tři hrané legy. Nejlépe si vedli hráči sparty Úpice Andrea Rolcová a Petr Rada. Na druhém místě se pak umístili Jakub Souček a Pavel Bedlivý, kterým vítězství uteklo o vzájemný zápas s vítězi. Třetí pak byli Libor Trdlikát a Karel Petrus.
V Doplňkovém turnaji se představilo osm hráčů a na nejvyšší příčku dosáhl Petr Rada na druhém místě skončil Martin Hofman a třetí Jiří Sobolík.
Další a zároveň poslední turnaj se uskuteční 19.5. u Zifčáka.
(text: Jiří Sobolík)

24. února 2018: V sobotu 24.2.2018 se v úpické hospodě Na Chmelnici konalo další kolo Úpické túrky. Bohužel se dostavili pouze čtyři dvojice a tak se opět hrálo v systému každý s každým. Nejlépe se s tím vypořádali Jirkové Schwertner a Sobolík. Na druhém místě se umístili Eva Šandová s Jardou Hlouškem a třetí pak Andrea Rolcová s Petrem Radou. Pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovala mini tabulka vzájemných zápasů.
V doplňkovém turnaji se hrál opět systém každý s každým. Vítězství slavil Jiří Sobolík před Andreou Rolcovou a Jaroslavem Hlouškem.
Další kolo se hraje přesně za měsíc v Apríl baru v Úpici. Tento turnaj bude i součástí mini šipkohraní a poháru W sportu.
(text: Jiří Sobolík)

13. ledna 2018:  V Hajnici U Malichů se konalo další kolo Úpické túrky. Ani nový rok nepřinesl větší účast hráčů, a celkový počet sedmi přihlášených dvojic spadá do letošního průměru. Nejlépe se s nástrahami všech soupeřů, protože se hrálo každý s každým, vypořádali domácí hráči Milan Hampl s Liborem Částkem. Na druhém místě skončili David Šilar a Václav Kubec. Třetí a zároveň nejlepší smíšenou dvojící byli Andrea Rolcová a Petr Rada z pořádající Sparty.
V doplňkovém turnaji si vedl nejlépe Petr Rada který ve finále dvakrát s přehledem porazil, do té doby neporaženého Petra Malicha. Třetí pak skončil Václav Kubec. Další kolo je na programu 24.2. v Úpici  Na chmelnici.
(text: Jiří Sobolík)

16. prosince 2017: V sobotu se v úpickém Apríl baru uskutečnilo třetí kolo Úpické túrky. V tomto předvánočním čase se přihlásilo  pouze 6 dvojic, což znamenalo že se hrálo v systému každý s každým na tři hrané legy. Nejlepší dvojící byla dvojice sestavená až na místě a ještě k tomu na poslední chvíli, kterou tvořili David Šilar a Jiří Sobolík. Na druhém místě a o pouhý bod za vítězi skončili syn a otec Hofmanové a třetí a zároveň nejlepší smíšená dvojice Andrea Rolcová s Petrem Radou.
K doplňkovému turnaji se přihlásil ještě Roman Odvárko a tak turnaj odehrálo třináct hráčů. Nejlepším z nich byl už zmiňovaný Roman, který nehrál hlavní turnaj a měl proto nejvíce sil. Druhý skončil Petr Rada a na třetí příčce byl Jiří Sobolík.
V celkovém pořadí vede Rada před Sobolíkem a na třetím místě je Jarda Hloušek. Nejlepší ženou je Eva Šandová před Andreou Rolcovou.
Další díl seriálu Úpická túrka se uskuteční 13.1.2018 v Hajnici u Mallichů.

18. listopadu 2017: V sobotu 18.11.2017 se v Hajnici U Malichů konalo další kolo Úpické túrky. Do turnaje se přihlásilo 9 dvojic, kterým kralovali, v systému každý s každým, Michal Ulrich s Pavlem Černým, když neztratili ani jeden leg. Na druhém místě skončili domácí hráči David Valášek a Luboš Fridrich. Na třetím místě pak Per Rada s Alešem Dvořáčkem z pořádající Sparty.
V doplňkovém turnaji, kterým byl turnaj jednotlivců si nejlépe vedli domácí hráči David Valášek, který ve finále porazil Luboše Fridricha. Na třetím místě skončil Jiří Sobolík.
Další díl turnaj je na programu 16.12.2017 v Úpickém Apríl baru.
(text: Jiří Sobolík)

7. října 2017: V sobotu 7.10.2017 se v Úpici Na Chmelnici odehrál první turnaj letošního ročníku Úpické túrky. Do turnaje se přihlásilo celkem osm dvojic, a tím bylo rozhodnuto že systémem hry bude tabulka 501 DO na dva hrané legy. V napínavém klání , kdy nikdo nevěděl jak na tom jsou ostatní dvojice, si nejlépe vedly Anna Goldmannová s Petrem Kučerou. Na druhém místě o bod za vítězi skončili hráči z pořadatelského oddílu TJ Sparta Andrea Rolcová a Petr Rada. Třetí a zároveň nejlepší mužskou dvojící, protože šest dvojic bylo tvořeno žena/muž se stali Michal Selinger a František Punčochář.
V doplňkovém turnaji kde hra byla stanovena v pravo na 301MO na dvě vítězství a v levo 501MO na jedno si nejlépe vedl Radek Pilař z týmu Rychtářka Věkoše, Druhý skončil František Punčochář a třetí Petr Kučera. Nejlepší ženou byla Andrea Rolcová.
Další turnaj Úpické túrky se odehraje 18.11.2017  na novém hracím místě pro túrku, ale jisto jistě ne pro šipkaře, v Hajnicích  U Malichů.
(text: Jiří Sobolík)