Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Soutěže / Ostatní soutěže

Ostatní soutěže

Turnaj mistrů 2011

Olomouc 7. - 8. 1. 2012

Melichar Vicemistrem béčkových mistrů
Historicky první Turnaj mistrů se konal na začátku ledna v Olomouci. Do vrcholného turnaje krajských žebříčků se nominovali hned dva naši hráči. Jirka Holík jako absolutní Mistr Severovýchodních Čech a Jan Melichar jako Mistr kategorie B.
Jirkovi nepřál los, který ho nasměroval do možná nejsilnější základní skupiny, kde figurovala jména zkušených TOPkařů či Superligistů. I přesto mu k účasti v play off chyběl doslova krůček, když skončil pouhé dva legy za postupovou příčkou. V konečném zúčtování tak v nejprestižnější mužské kategorii obsadil 13. místo.
Znamenitě si vedl Honza. V béčkové kategorii vybojoval postup ze základní skupiny z druhého místa. V následném čtvrtfinále i semifinále slavil vítězství a ocitl se tím ve finále. Tam ovšem narazil na velmi zdatného soupeře, kterému bohužel podlehl a musel se proto spokojit "pouze" se stříbrem.
Už jen účast v Turnaji mistrů je obrovským úspěchem, protože kvalifikovat se do něj z celoročních krajských žebříčků není vůbec snadné. Takže gratulaci si rozhodně zaslouží oba. Zároveň jim patří velké dík za příkladnou reprezentaci našeho klubu a to nejen v Turnaji mistrů, ale ve všech soutěžích uplynulé sezóny.
Kompletní výsledky

Úpický víkend 2010

Úpice 23. 10. 2010

Melichar druhým, Sobolík pátým mužem Regionálního Masteru
Dvanáctý ročník Úpického šipkařského víkendu se odehrál 23. října tradičně v Městském sále. V jeho programu bylo hned několik soutěží, do kterých se zapojili i naši borci konkrétně Jan Melichar, Jiří Sobolík a Ondřej Lukáček.
Dařilo se ale pouze prvním dvěma. Senzačního úspěchu dosáhl Honza, který naše barvy obléká teprve krátce. Zahrál famózně v hlavní soutěži dne Regionálním Masteru mužů, kde mezi devětapadesáti hráči vybojoval stříbrnou medaili. Sklonit se musel pouze před umem hráče patřícího do české špičky Karla Sedláčka. Skvělého umístění dosáhl také Jirka, který ve stejné soutěži dokráčel na páté místo. Že nešlo o náhodný výsledek dokázal Honza ještě ve večerním turnaji o Mistra Úpicka, ve kterém získal titul Vicemistra, když nestačil pouze na čtyřnásobného vítěze této soutěže Jirku Holíka (mimochodem reprezentanta našeho klubu v Dabltým lize).


Výtah z výsledovky Regionálního Masteru mužů (celkem 59 hráčů):
1. Sedláček Karel (Palmička Pardubice); 2. Melichar Jan (TJ Sparta Úpice); 3. Holík Jiří (ŠK Republika Úpice); 4. Pospíšil Pavel (ŠK Maséři z Veselky Jičín); 5. Sobolík Jiří (TJ Sparta Úpice) a Dlab Josef (Kousal Twist Trutnov); 33. Lukáček Ondřej (TJ Sparta Úpice)
Kompletní výsledky

 

Jan Melichar přebírá trofej za 2. místo Regionální Masterů mužů  Stupně vítězů a vítězek Regionálních Masterů jednotlivců  Nejlepší trio 10. Mistrovství Úpicka

 

Mistrovství ČR klubů 2009 - Prezidentský pohár

Valdice u Jičína 1. 6. 2009

Propadák v Prezidentském poháru
V polovině června se ve Valdicích u Jičína konalo Mistrovství České republiky družstev jehož součástí byl tradičně Prezidentský pohár. Této soutěže, která je určená týmům z nižších lig, jsme se zúčastnili s nálepkou obhájce bronzových medailích.

Turnaj se nám ale vůbec nepovedl. V základní skupině jsme postupně prohráli s GT Pardubice (4:6), Lokálkou Hradec Králové (3:7) i druholigovou Dvoračkou Trutnov B (4:6). Až v závěrečném zápase, ve kterém se již hrálo pouze o čest, jsme dokázali přehrát ŠK Cheb (6:4). Naše hra byla ale po většinu dne naprosto katastrofická. Až na ojedinělé záblesky se nedařilo ani jednomu z nás, a to nejen při zavírání, ale především při samotném odhazování. Nikdo se nebyl schopen chopit funkce tahouna, aby zabrzděný vlak rozhýbal. Všichni sice bojovali, ale bohužel marně a bezvýsledně.
Obhajoba loňského bronzu, ba dokonce pomyšlení na finále či samotný triumf, byla letos na hony vzdálená. Budiž pro nás tento propadák alespoň ponaučením pro soutěže příští.

Výtah z konečného pořadí:
1. Loko Trutnov; 2. Lokálka Hradec Králové; 3. Baník Žacléř B a Úlet Novosedly; 13. Sparta Úpice (Růžička M., Scholz P., Stach P., Vylíčil O.)

O putovní pohár Palma 2009

Chrudim 3. 1. 2009

Zlaté medaile na našich hrudích
Krátce po Silvestru přesně 3. ledna jsme vycestovali do Chrudimi na další ročník prestižní soutěže týmů, která je určena aktuálním lídrům jednotlivých ligových skupin oblastí Pardubicko, Hradecko, Vysočina a Severovýchodní Čechy. Po loňském stříbrném tažením touto soutěží jsme letos již věděli co nás čeká. Do boje jsme vyrazili v sestavě: Jirka Holík, Martin Růžička, Pavel Scholz, Jirka Sobolík a Ondřej Vylíčil.
Od počátku celého turnaje se nám vedlo skvěle. V základní skupině jsme suverénně přehráli postupně Sokol Ostřetín 8:2, Zzypky Chrudim 7:3 a Seno Přelouč 7:3, který nakonec postupoval do čtvrtfinále společně s námi. Po našem vystoupení v základní skupině nás většina přítomných pasovala na nejžhavější kandidáty na triumf. Nevyzpytatelné čtvrtfinálové klání, kde porážka znamená 5. místo a cestu domů a naopak výhra pohárovou jistotu, jsme zvládli bravurně. Domácímu Hi-Tecu jsme nadělili kanára 6:0 a katapultovali se jako vůbec první celek do semifinále. V něm nás čekal z našeho pohledu možná nejobávanějších soupeř druholigový tým z Vysočiny Démons Jezdovice. Démoni na nás doslova vlétli a vypadalo to na hodně těžkou a vyrovnanou bitvu. Protivníkům ovšem došel dech poměrně brzy a naopak my se dostali opět do své čtvrtfinálové pohody. Rozhodli především druhé dvojice, kde Jirka Sobolík s Martinem Růžičkou své soupeře převálcovali a poté také závěrečné souběžně hrané čtyři singly, ze kterých jsme vyhráli tři. Po roce jsme tedy opět stanuli ve finále.
Finálový soupeř GT Pardubice hrál výborně, my ale opět nezaostávali. Stav byl před závěrečnými čtyřmi singly z našeho pohledu příznivý 4:2. Ihned proto byly oživeny smutné vzpomínky na loňský rok, kde jsme stejně dobře rozehrané finále nakonec ztratili. Historie se ale naštěstí pro nás neopakovala. Důležitý krok udělal Jirka Sobolík, který svého soupeře zdolal 2:0 a bylo z toho vedení 5:2. Ovšem své utkání prohráli shodně 1:2 Pavel Scholz i Jirka Holík a drama bylo na světě 5:4. U terče zůstal náš nejméně ostřílený benjamínek Martin Růžička a měl před sebou velmi těžký úkol. V případě jeho vítězství bychom slavili triumf, v případě prohry by přišlo na řadu nevyzpytatelné prodloužení. Martin měl své utkání 1:1 a v rozhodujícím legu se několik kol snažil o zavření (jeho soupeř ale také). Nakonec štěstěna stála při nás respektive Martinovi a po šipce v jedničkovém dablu vypuklo v našem táboře nespoutané nadšení. Martin ani nestačil soupeři podat ruku, protože byl okamžitě zavalen našimi těly (jakmile se vyhrabal z objetí ruku podal). Finále jsme tak vyhráli 6:4 a po loňském stříbru na své hrudě pověsili vytoužené medaile zlaté.

Výtah z konečného pořadí:
1. Sparta Úpice (Holík J., Scholz P., Sobolík J., Růžička M., Vylíčil O.); 2. GT Pardubice; 3. Hi-Tec Chrudim; 4. Kleopatra Chrudim

Fotogalerie

Mistrovství ČR klubů 2008 - Prezidentský pohár

Valdice u Jičína 1. 6. 2008

Z Prezidentského poháru vezeme bronzové medaile
Na přelomu května a června se v kulturním domě ve Valdicích u Jičína konalo 14. Mistrovství republiky klubů. Vedle Mistrovských soutěží nechyběl v programu tradičně Prezidentský pohár, který je určen týmům z nižších lig. Proto jsme dlouho neváhali a jako vítěz 3. ligové úrovně vyrazili na vrchol klubové sezóny.

Před začátkem jsme si s ohledem na předešlé dvě neúspěšné vystoupení v této soutěži nedávali žádné velké cíle. Ani pohled na postupový klíč ze základní skupiny nám moc nepřidával. Z každé šestkové skupiny si totiž zajistily postup pouze první dva celky, třetí až šesté cestovaly domů. Na druhou stranu postup znamenal nejhůře třetí místo.
Turnaj jsme zahájili remízou 5:5 s Rebely ze Pšánek a poté jsme v dalším vyrovnaném zápase udolali Scorpiony Hnojice 6:4. Následovaly další dvě výhry tentokrát hodně vydřené nejprve s Námořníky Dvůr Králové a poté Permoníky Trutnov. V obou duelech jsme otáčeli nepříznivý vývoj z 1:3 v prvním případě na 6:4 ve druhém 7:3. Vítězství nad Permoníky nás katapultovalo z prvního místa do semifinále. V závěrečném utkání skupiny, kde nám již o nic nešlo, jsme remízovali s Baníkem Žacléř C.
I když jsme měli jistotu medaile, protože o třetí místo se nehrálo, byla na nás semifinálová nervozita hodně znatelná. Proti nám se navíc postavil černý kůň turnaje Stará hora Horní Maršov. Od počátku zápasu se na nás nalepila smůla a soupeři toho dokonale využívali. První čtyřku jsme ještě ustáli 2:2, ale ve druhé jsme zcela odpadli a bylo z toho vedení Maršova 6:2. Po zbytek utkání jsme se mermomocí snažili handicap smazat, ale bohužel štěstí nestálo na naší straně. Zkušenější a velmi dobře hrající soupeři nás zpět do zápasu nepustili a my tak po prohře 10:6 balili kufry. Stará hora nakonec podtrhla své výtečné vystoupení výhrou ve finále v němž zdolala těsným výsledkem 10:8 Baník Žacléř B.
Prvotní zklamání z prohraného semifinále zanedlouho vystřídala radost a spokojenost. Pohár za třetí místo ze soutěže hrané v rámci Mistrovství republiky je přeci velmi cenou trofejí.

Výtah z konečného pořadí:
1. Stará hora Horní Maršov; 2. Baník Žacléř B; 3. Zifčák Sparta Úpice (Růžička M., Scholz P., Sobolík J., Stach P., Vylíčil O.) a U Námořníka Dvůr Králové

Naše sestava před startem soutěže: nahoře zleva M. Růžička, P. Stach, P. Scholz, dole O. Vylíčil a J. Sobolík Společné foto bronzových týmů

O putovní pohár Palma 2008

Chrudim 6. 1. 2008

Z prestižní soutěže vezeme stříbro
První sobotu nového roku jsme vycestovali do Chrudimi, kde jsme se zúčastnili prestižní soutěže nesoucí název O putovní pohár Palmy. Soutěž hrají každoročně aktuálně první týmy jednotlivých ligových úrovní ze všech oblastí Východu Čech. Tedy šlo o takové neoficiální mistrovství Východních Čech. My jsme byli pozváni z 2. místa skupiny B jako náhradníci za vedoucí tým 2. ligy A, který svoji účast odřekl. Jeli jsme ve složení Jirka Sobolík, Pavel Stach, Martin Růžička a Ondra Vylíčil.
Po cestě jsme probírali, co asi můžeme od turnaje očekávat. Protože jsme ale z šestnáctky účastníku znali osobně pouze dva (Chmelnici Úpice a Starou horu Horní Maršov) shodli jsme se, že budeme rádi, když postoupíme ze skupiny. V té jsme totiž měli soupeře z vyšších ligových soutěží, než kterou hrajeme my.
V prvním utkání ve čtyřčlenné základní skupině jsme narazili na domácí Kleopatru Chrudim. Utkání bylo velmi nervózní z obou stran. Šťastnější jsme nakonec byli my. V polovině jsme za stavu 4:3 z našeho pohledu přidali v posledních třech hrách 3 body a těšili se tak z premiérového vítězství 7:3 (zápis z utkání). Druhý zápas byl ještě více nervy drásajícím. Soupeř Cowboys Humpolec vedl již 3:4, když se nám opět podařil skvělý závěr. Poslední tři hry jsme získali shodně 2:0 a celkově si tak připsali druhou výhru tentokráte těsnější 6:4 (zápis z utkání). V posledním utkání proti nám nastoupil Sokol Stěžery. Soupeř byl odevzdaný takřka od samého začátku i když ještě měl šanci do play off postoupit. Uklidnění jsme si bez problémů došli pro snadnou výhru 8:2 (zápis z utkání). Bez porážky z 1. místa jsme se tedy katapultovali do play off.
V něm nás čekala silná Palmička Pardubice, která toho času vedla 2. nejvyšší soutěž na Pardubicku. Jakožto až třetiligový tým jsme proto byli, i přes výsledky ve skupině, outsiderem. Soupeře i všechny tipující jsme však rychle vyvedli z omylu, když jsme předváděli rovnocennou partii, kterou jsme znovu dokonali v závěru utkání. Tentokráte jsme prohrávali již 2:4, když jsme otočili na 5:4. Poté ale Palmička srovnala a vynutila si tím prodloužení. V něm v námi oblíbené hře Cricket Cut Throat Liga jsme favorita doslova smetli. Skvělou hrou a v neposlední řadě také bezchybnou taktikou, která je v této disciplíně velmi důležitá, se nám podařilo získat rozhodující šestý bod (zápis z utkání). Soupeřům při zavření svítilo na každém displeji více než 600 bodů (u nás na jednom 300 na druhém 0).
Nabuzení jsme do semifinále doslova vlétli a odskákal to chrudimský Hi-Tec. Konečné skóre 6:2 nás rázem pasovalo do role favorita pro finále (zápis z utkání). V něm nás totiž čekal náš první již jednou poražený soupeř chrudimská Kleopatra.
Utkání mělo opačný scénář než první vzájemný duel ve skupině. Tentokráte jsme se radovali z vedení 4:2 my ovšem sen o prvenství se rozplynul v pěti minutách. Hrálo se na čtyřech terčích, tedy všichni hráči současně. Nejprve odešel poražen Růža následovaný Vildou respektive Sobolem. Čekalo se tedy na Stachýna, který své utkání měl v tu chvíli 1:1. Bohužel pro nás zvládl velký tlak lépe jeho soupeř a Kleopatra tak čtyřmi body otočila na vítězných 4:6 (zápis z utkání).
Při vyhlášení jsme sklidili možná větší ovace než vítězové. To jsme si dle slov organizátorů i hráčů vysloužili nejen za předvedenou hru, ale především za naše sympatické vystupování.


Výtah z konečného pořadí:
1. Kleopatra Chrudim; 2. Zifčák Sparta Úpice (Sobolík J., Stach P., Růžička M., Vylíčil O.); 3. Hi-Tec Chrudim; 4. Red Wings Pardubice

Mistrovství Úpicka 2007

Úpice 26. 5. 2007

Bronz v podání Vylíčila
Poslední květnovou sobotu vyvrcholil finálovým turnajem 8. ročník seriálu Mistrovství Úpicka. Do finále se kvalifikovalo celkem třináct hráčů a do místa konání akce (hospody Na Veselce) jich nakonec dorazilo dvanáct. Poháry, věcné ceny, upomínkové dárky, poukázky na útratu a v neposlední řadě 4 kg masa v udírně. Z toho všeho se mohl těšit každý finalista. Celková suma za pořízení všech výše uvedených odměn se blížila 8 tisícům korun.
Prvenstvím v turnaji završil famózní sezónu Jiří Holík. V deseti turnajích slavil triumf osmkrát a dvakrát bral bronz. Stal se tak zaslouženě Mistrem Úpicka pro letošní rok a zároveň obhájil loňský titul. Do posledního turnaje sváděli boj o stříbro Karel Štiller a Ondřej Vylíčil. Prvně jmenovaný byl nakonec spokojenější, když přebral pohár pro 1. vicemistra. Na Vylíčila zbyl titul 2. vicemistra.
Kategorii žen i neregistrovaných ovládla a to doslova Martina Holíková (v ženách následována Jiřinou Holanovou respektive Jiřinou Oborníkovou a v kategorii neregistrovaných Václavem Honsnejmanem a Stanislavem Vlčkem). Všechny tři putovní poháry Mistrů Úpicka tak budou rok ozdobou domácnosti manželů Holíkových.


Výtah z konečného pořadí:
1. Holík Jiří 4230 bodů; 2. Štiller Karel 3130 (oba ŠK Republika Úpice); 3. Vylíčil Ondřej 2860; 4. Sobolík Jiří 1520 (oba TJ Sparta Zifčák Úpice); 5. Holíková Martina (Úpice) 1300