Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Soutěže / Letní pohár

Letní pohár

Letní pohár Willcapu 2012

18. 8. 2012

Obhajujeme bronzovou medaili
Do nové sezóny jsme vstoupili naprosto stejně jako v loni. V Letním poháru, který se tradičně konal před startem Hlavní ligové soutěže, jsme po roce opět stanuli na stupních vítězů, když jsme z Dolní Kalné přivezli bronz.
Los základních skupin k nám byl po letech konečně milosrdný. Ve skupině nebylo výraznějšího konkurenta. Potrápily nás pouze Želvičky Broumov, tým složený výhradně z dam, nad kterými jsme po nepříliš oslnivém začátku nakonec vyhráli 14:10. V dalších duelech jsme již byli o třídu lepší a po výsledcích 20:4 s Loko Trutnov, 18:6 s Námořníky Dvůr Králové a 21:3 s Pistolníky Dolní Kalná, jsme se z prvního místa kvalifikovali do čtvrtfinále.
Také vždy klíčové střetnutí jsme odehráli výborně, když jsme předvedli možná nejlepší výkon v turnaji. Výhra 13:7 nad kvalitním celkem Šipkaři ze hřiště Prosečné B nás po roce opět poslala do semifinále. V něm nám ale bohužel došel dech. Navázat na dobré výkony ze skupiny i čtvrtfinále se nám nedařilo a výborně hrající reprezentanti broumovské Dřevěnky toho dokonale využívali. Rozhodl především tragický vstup do utkání, kdy se soupeř vzdálil na rozdíl 6ti bodů. V závěrečných singlech jsme se sice pokusili o nemožné, ale na obrat již pozdě. Dřevěnka byla po výsledku 8:13 šťastnější a nutno uznat zaslouženě stanula ve finále. V turnaji později oslavila i celkové prvenství, když přehrála trutnovské Bejky, za které nastoupil mimo jiných i náš člen Jan Melichar. Vedle bronzu se proto náš klub
podílel i na kovu stříbrném.

Výtah z konečného pořadí:
1. Dřevěnka Broumov; 2. Bejci Trutnov; 3. Gang bang boys Mladé Buky a Sparta Úpice (Hejna L., Holík J., Kučera P., Vylíčil O.)

Kompletní výsledky

Statistika úspěšnosti hráčů dle získaných bodů