Úpická túrka

1. července 2018:  Túrka na konci své sezóny - Mistrovství úpicka! -> celý článek

Děkujeme za podporu

Odkazy

Tělovýchovná jednota Sparta Úpice
Unie šipkových organizací
Město Úpice
Svazek obcí Jestřebí hory
Televize ÚČKO

Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Historie

Historie

 Datum vzniku 1. 12. 2006

Historie jednotlivých sezón
Sezóna 
2015/2016 - 2014/2015 - 2013/2014 - 2012/2013 - 2011/2012 - 2010/2011 - 2009/2010 - 2008/2009 - 2007/2008 - 2006/2007


Klubová NEJ
Největší úspěchy klubu: Vicemistři České republiky Dabltým ligy 2010, 1. místo O Putovní pohár Palmy 2009, 1. místo Zimní liga Willcapu 2011, 1. místo Letní pohár Willcapu 2007
Hlavní ligová soutěž:
Nejvyšší soutěž: 1. liga Trutnovska později B liga Královéhradecka 2008/2009 až 2016/2017
Nejlepší umístění: 5. místo 1. ligy Trutnovska 2008/2009
Nejhorší umístění: 3. místo 2. ligy Trutnovska 2006/2007
Nejvyšší výhra: 18:0, sezóna 06/07 - 12. 11. 2006 s Dvoračkou Trutnov B
Nejvyšší prohra: 1:17, sezóna 06/17 - 7. 4. 2017 s Modrý Vlci Trutnov
Nejdéle bez prohry: 18 zápasů, 18. 2. 2008 - 1. 2. 2009
Nejdéle bez výhry: 9 zápasů, 29. 1. 2011 - 14. 5. 2011
Nejvíce ujetých km k zápasu: 136 km, sezóna 07/08 - 13. 4. 2008 U Albíny Vysoké n. J. vs. Zifčák Sparta Úpice 6:12


10. sezóna 2015/2016 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: nebyl volen
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: nebyl volen
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Luboš Hejna, pravděpodobnost výhry 58,67% (podrobná statistika všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Aleš Dvořáček, 88 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Aleš Dvořáček, 132 turnajů
sezóně HLS oblékli náš dres: Kateřina Škrabalová, Aleš Dvořáček, Petr Kučera, Petr Rada, Ondřej vylíčil, Luboš Hejna, Jiří Sobolík a v  individuálních soutěžích ještě Jan Melichar a Jiří Holík.
V uplynulé sezoně Hlavní ligové soutěže se nám osmým místem v B lize daří udržet se a nespadnout o třídu níže. Naše výkony ale na začátku nebyly zrovna oslnivé a i vinou problémů se sestavou, nebo přesněji uvolňováním z pracovních povinností, se z počátku úspěch nedostavoval. Důkazem bylo bodové konto po úvodních čtyřech kolech, které čítalo pouhé tři body. Poté se forma zlepšila potažmo ustálila a s papírově slabšími nebo rovnocennými týmy slavíme i nějaké to vítězství. Bohužel v našich silách letos vůbec nebylo překvapit některého z favoritů a sebrat mu nějaký ten bodík. I přesto nám občasný zisk bodů stačil k tomu, abychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Konec sezóny byl ale opět ve znamení poklesu výkonnosti a především díky dvěma prohrám s městskými rivaly obsazujeme v konečné tabulce zmiňované až osmé místo.
V individuálních soutěžích se do finále Mistrovství SVČ se kvalifikovali 4 naši - jmenovitě Kateřina Škrabalová, Petr Kučera, Aleš Dvořáček a Jiří Sobolík. Nejdéle se z kluků v turnaji dařilo Alešovi, když skončil z 57 hráčů na 13. místě. Po započítání finálových výsledků do žebříčků proběhlo jejich vyhodnocení. V nich se v kategorii B zářivě blýskli Petr Kučera a Aleš Dvořáček, kteří stanuli na stupních vítězů. Nestačili pouze na suveréna letošního ročníku Jana Dvořáčka z České Skalice a proto si na hruď pověsili "jen" stříbro a bronz. Po dlouhých 8 letech se tak opakovalo dvojnásobné medailové zastoupení našich barev v druhé nejvyšší kategorii soutěže. Celkově se Kučera s Dvořáčkem umístili hned za Top Ten - 11. a 12. 
V ženské kategorii nás reprezentovala Kateřina Škrabalová, která ve finálovém turnaji v konkurenci 22 hráček obsadila pěkné 9. místo. V konečném zúčtování kategorie B jí patřilo nádherné 2. místo. V absolutním pořadí jí pak patřila 12. pozice. Po loňské abstinenci si TJ Sparta Úpice opět připila na zisk cenného kovu. A protože šlo o zisk trojnásobný stal se letošní ročník Mistrovství SVČ co do počtu posbíraných medailí tím vůbec nejúspěšnějším.
V další individuální soutěži se dařilo Jirkovi Holíkovi, který ligovou soutěž hraje za trutnovský 40+, když se byl schopný v prvním letošním  Masteru probojovat do krajské TOPky pro další turnaje. V nich poté obsadil v březnu letošního roku pěkné 5. a květnu 9. místo.
V pořádání série turnajů Úpické túrky jsme změnili formát, kdy turnaje jednotlivců dle kategorií vystřídal turnaj dvojic bez jakéhokoliv omezení. Znát to bylo především v účasti, protože na 6 dílčích turnajů si našlo cestu celkem 93 osob různého věku či pohlaví. Průměrná účast na jeden turnaj činila 28,6 hráčů. Rekordní účast v jednom turnaji byla dne 9. dubna, kdy se do turnaje přihlásilo 54 startujících. Seriál se tím stal jedním z nejnavštěvovanějších v kraji. V jednom turnaji nás svoji návštěvou poctili i poslední mistři republiky a reprezentanti ČR Pavel Drtil a Josef Dlab. V konečném pořadí seriálu se nejlepším z našich stal stříbrný Aleš Dvořáček.
(text Jiří Sobolík)

9. sezóna 2014/2015 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: nebyl zvolen
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: nebyl zvolen
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Petr Kučera, pravděpodobnost výhry 54,10% (podrobná statistika všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Aleš Dvořáček, 78 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Aleš Dvořáček, 127 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Aleš Dvořáček, Radek Frinta, Luboš Hejna, Jiří Holík, Petr Kučera, Jan Melichar, Jiří Sobolík, Ondřej Vylíčil, druhá dáma v dějinách naší společnosti Kateřina Škrabalová a v ženské lize Gábina Čiháková, Renáta Ducháčová, Anna Goldmnnová, Romana Kordová, Hana Macečková, Marie Prouzová, Monika Šlechtová.
Slavíme historickou devítku - "Nine darts finish"! Bohužel se nejedná o tu do terče hozenou nýbrž u terčů protrpěnou. A to doslova, protože devítka v našem podání nebyla vůbec pohledná. Trápení v ligových soutěžích a nevýrazné představení v individuálních turnajích. Tak vypadá stručné avšak výstižné hodnocení uplynulé deváté sezóny. Přesto několik podrobnější zmínek.
V Hlavní ligové soutěži předvádíme výkony enormně protichůdné. Jednou skvělé představení s předním týmem tabulky (v některých případech i vítězné), podruhé katastrofa proti celkům ode dna. Prostě Jánošík by na nás byl hrd! Záchranu si zajišťujeme stejně jako loni až těsně před koncem soutěže, když nakonec v B lize obsazujeme dělenou 16. pozici.
Po delší odmlce jsme naskočili do Ligového poháru. Ovšem ani tady jsme se nevezli dlouho. Sedmé místo v naší béčkové kategorii není sice nejhorší, na druhou stranu o oslnivý výsledek rozhodně nejde.
Ani ženská liga nezplodila ovoce. Druhý start "našich" dam nebyl tolik úspěšný jako ten loňský premiérový. Do soutěže nastupovaly jako obhájkyně bronzových medailí, avšak tento úkol se jim splnit nepodařilo. Stupně vítězek jim navíc byly na hony vzdáleny, když na bronz chybělo třináct bodů. Šest výher z šestnácti možných stačilo jen na šestou příčku, což nelze hodnotit pozitivně.
V individuálních soutěžích naše barvy také spíše bledly. O jejich ojedinělé přibarvení se postarali Jirka Holík, Jan Melichar či Petr Kučera, ale to spíše v jednorázových turnajích. Jirka s Honzou vyhráli doplňkový turnaj dvojic na MČR ve hře single out, Petr měl nadosah účast v krajské TOPce, když skončil 7. v Masteru. V dlouhodobých žebříčcích se bohužel naše jména v předních patrech neobjevila, když nelepším byl 14. Jirka Holík.
Protože u terčů jsme nezaznamenali žádný mimořádný výsledek, bylo největší událostí sezóny střídání na pozici předsedy našeho spolku. Po dlouhých 11ti letech složil funkci Ondra Vylíčil, kterého nahradil Jirka Sobolík. Doufejme a současně si přejme, aby se mu podařilo přibržděný možná až stojící vlak opět rozhýbat.
(text Ondřej Vylíčil)

8. sezóna 2013/2014 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: 3. místo ligová soutěž ženských družstev Královéhradecka
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Luboš Hejna
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Luboš Hejna, pravděpodobnost výhry 68,75% (podrobná statistika všech hráčů)
Tahoun týmu v DTL dle statistiky: nevyhlášen (statistika nebyla vedena)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Luboš Hejna, 80 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Aleš Dvořáček, 119 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Aleš Dvořáček, Luboš Hejna, Jiří Holík, Petr Kučera, Jan Melichar, Jiří Sobolík, Ondřej Vylíčil, nová jarní akvizice Radek Frinta a v ženské lize Gábina Čiháková, Renáta Ducháčová, Anna Goldmnnová, Romana Kordová, Hana Macečková, Marie Prouzová, Monika Šlechtová.
Osmá sezóna se zařadí mezi ty méně výrazné. Důvodem bylo především to, že jsme vynechaly hned několik tradičních a pro nás často úspěšných soutěží. Naše barvy nebyly viděny na týmovém Letním poháru a to vůbec poprvé v historii této soutěže. Po osmi letech jsme chyběli také v Zimní lize družstev, kde v novodobé medailové bilanci figurujeme se čtyřmi kovy na vynikající třetí příčce. V individuálních soutěžích si pro změnu roční pauzu naordinoval Jiří Holík, který v roce 2013 odehrál oproti předchozím dvou letům jen polovinu turnajů. I přesto je o čem se zmínit.
Prioritou našeho klubu je dlouhodobě týmová Hlavní ligová soutěž. Její průběh se velmi podobal tomu loňskému. V základní části jsme vyhráli jen pět ze šestnácti duelů a do tabulky posbírali o bod méně než loni tedy devatenáct. Tento zisk nestačil na nic jiného, než na sedmou příčku z devíti. Do finálové části jsme tak vstupovali s vážnými obavami ze sestupové hrozby. A bohužel ani finále nebylo z naší strany příliš povedené, když výhra takřka pravidelně střídala prohru. Nakonec rozhodl předposlední zápas s Piráty ze Rtyně, v němž jsme potřebovali uhrát alespoň bod. Šťastnou výhrou 10:9 v prodloužení se nám podařilo splnit cíl - udržet se v druhé nejvyšší krajské soutěži. Nutno ovšem podotknout, že tentokrát to bylo doslova s odřenými uchy. V nesmírně vyrovnané tabulce skupiny o udržení nám nakonec padlo do klína třetí místo (celkově sdílené třinácté) což po situacích, ve kterých jsme se v průběhu sezóny nacházeli, nelze vyhodnotit jinak než jako výhru.
Zřejmě v posledním ročníku Dabltým ligy, soutěže jenž se nejen v našem kraji příliš nezabydlela, se nám podařilo obhájit krajský mistrovský titul. Na následném Mistrovství České republiky jsme se velké slávy bohužel nedočkali. Ve skupině jsme díky jediné prohře skončili druzí, což nás sice posouvalo do play off, ovšem na největšího favorita celého šampionátu. ŠK Skořenice byly nad naše síly, když jsme jim podlehli vysoko 1:8. Po loňském bronzu jsme tak letos ukořistili pátou příčku (Skořenice turnaj vyhrály).
Premiéru si jméno našeho klubu odbylo v ligové soutěži ženských družstev. V ní nás reprezentoval výběr dám z různých úpických celků, kterému se podařilo umístit se v kraji na krásné bronzové příčce. Toto umístění posunulo dámy na Mistrovství České republiky, kde sice nezazářily, ale na druhou stranu ani nevyhořely. Celkový dojem z první sezóny nemůže být jiný než pozitivní!
Jak bylo již zmiňováno - náš dlouhodobě nejúspěšnější hráč Jiří Holík musel své účasti v individuálních soutěžích z časových důvodů výrazně omezit. I přesto naše barvy byly vidět a to také díky němu. Právě Jirka se totiž z našich dokázal vždy nejvýše vyškrábat často velmi kvalitním startovním polem turnajů krajského významu. Nejvýraznějšího výsledku pak dosáhl na zářijové Republikové Grand Prix, kde si vyházel bronz v mixech (s Lenkou Uhříčkovou z TJ Baník Žacléř). Marné by již bylo hledání jeho jména na čele krajského žebříčku Mistrovství SVČ, kde v předešlých letech pravidelně figuroval. Před finálovým turnajem jsme měli jiná želízka v ohni konkrétně Jana Melichara a Ondřeje Vylíčila, kteří ve svých kategoriích bojovali o stupně vítězů. Ondrovi v mužské béčkové kategorii ale útok na bronz nevyšel a spokojit se tak musel jen s pomyslnou bramborovou medailí (v absolutním pořadí byl osmnáctý). To Honza sváděl boj dokonce o absolutní prvenství. Turnaj se mu ale příliš nepovedl, když obsadil až třináctou příčku, což v konečném zúčtování stačilo pouze na bronz. Na obhajobu stříbra z posledních dvou let mu chybělo pouhých 200 a na mistrovský trůn pak 900 bodů. Na titul mu tedy stačilo skončit v turnaji o tři pozice lépe. Přesto třetí medaile v řadě je úctyhodným výsledkem! Uznání si zaslouží i Aleš Dvořáček, který svoji vzrůstající formu okořenil ziskem stříbra v Mistrovství Úpicka. Ve stejném turnaji dále skončil bronzový Petr Kučera.
(text Ondřej Vylíčil)

 7. sezóna 2012/2013 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: obhajoba 1. a 2. místa Jiřího Holíka a Jana Melichara v krajském žebříčku Mistrovství SVČ
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Jiří Holík
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Petr Kučera, pravděpodobnost výhry 56% (podrobná statistika všech hráčů)
Tahoun týmu v DTL dle statistiky: Jan Melichar, pravděpodobnost výhry 78,3% (statistika bodů všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Aleš Dvořáček, 64 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů DTL: Jiří Sobolík, 35 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Aleš Dvořáček, 92 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Aleš Dvořáček, Luboš Hejna, Jiří Holík, Petr Kučera, Ondřej Lukáček, Jan Melichar, Milan Menšík, Jiří Sobolík, Stanislav Vlček, Ondřej Vylíčil a host Martin Svatý (Zimní liga)
Máme za sebou další poměrně zdařilou sezónu. Zahájili jsme ji obhajobou bronzu v Letním poháru, jehož osmý ročník se tradičně odehrál na konci léta. Z našeho pohledu se jednalo o třetí zářez do medailové statistiky této týmové soutěže.
Vstup do Hlavní ligové soutěže sice nebyl zrovna z řady povedených, když jsme nejprve v derby s nováčkem Lumírkovci prohráli nečekaně hladce a v duelu následujícím nás deklasovali rtyňští Vlčkovi. Zlepšení nastalo až od kola třetího a téměř ideální forma pak v jarní finálové části o udržení, kde jsme ze šesti zápasů prohráli jediný (s vítězem skupiny Cukrárnou Náchod 8:10). Konečnou druhou příčkou (celkově desátou) jsme si zajistili účast v Krajské lize i v sezóně následující čímž jsme naplnili naše předsevzetí.
Takřka dokonale lze hodnotit naše vystoupení v Dabltým lize. V kraji jsme byli vůbec poprvé v historii nejlepší, když jsme za sebou nechali tradiční rivaly trutnovské Jesetery. Skvělou sezónu jsme korunovali v listopadu, kdy jsme se v Praze stali 2. vicemistry České republiky a navázali tak na dva roky staré stříbro. Tým ve složení Jan Melichar a Jirkové Holík a Sobolík si tímto výsledkem vysloužil i ocenění vedení města Úpice, když byl vyhlášen jako nejlepší sportovní kolektiv roku 2012.
Hluchý rok jsme zaznamenali v Zimní lize. Po dvou předešlých vele úspěšných ročnících, kdy jsme slavili zlato a stříbro, nám tentokrát štěstí nepřálo. V rozhodujícím utkání (čtvrtfinále s vrchlabským Rally barem) jsme po vyrovnaném boji bohužel padli a skončili tak mimo stupně vítězů - pátí.
Pozice jsme ale rozhodně nevyklidili v individuálních soutěžích. Jiří Holík a Jan Melichar dokázali nevídané, když obhájili svá umístění v krajských žebříčcích - Mistrovství Severovýchodních Čech. Díky tomu po roce opět zářily na prvních dvou příčkách naše zelenožluté trikoty. Jiří si dále vylepšil osobní maxima a to jak v Turnaji mistrů tak v nejprestižnější české mužské soutěži TOP 24. V lednovém Turnaji mistrů se v silné konkurenci nejlepších hráčů jednotlivých krajů umístil na vynikajícím pátém místě a v únorové TOPce se probil do osmifinále což je bez debaty taktéž velký výsledek. Činili se ale i ostatní členové. Za zmínku určitě stojí stříbro Ondřeje Vylíčila v jedenáctém ročníku Mistrovství Úpicka. Téměř každý "Sparťan" minimálně jednou slavil prvenství v turnaji kategorie Místní Open. Že nás bylo všude plno dokazuje i poměrně vysoký počet odehraných turnajů a to nejen u klubového rekordmana Aleše Dvořáčka (92 startů), ale i u dalších jmen.
V průběhu sezóny opustilo naši loď hned několik pasažérů. Standu Vlčka zabrzdily pracovní povinnosti a Milan Menšík se po půlročním angažmá navrátil zpět do svého mateřského klubu Zifčák. Na konci sezóny oznámil ukončení bohaté kariéry Ondřej Lukáček, který jen u nás odsloužil úctyhodných 7 sezón. V první řadě proto právě jemu náleží naše velké poděkování!

(text Ondřej Vylíčil)

 6. sezóna 2011/2012 - zpět nahoru
Úspěch sezóny:  1. místo Jiřího Holíka v krajském žebříčku Mistrovství SVČ
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Jiří Holík
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Jiří Holík, pravděpodobnost výhry 89,9% (
statistika bodů, statistika legů všech hráčů)
Tahoun týmu v DTL dle statistiky: Jiří Holík, pravděpodobnost výhry 82,8% (statistika bodů všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Aleš Dvořáček, 68,75 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů DTL: Jiří Sobolík, 63 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Jan Melichar, 101 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Aleš Dvořáček, Tereza Grossmannová, Jiří Holík, Petr Kučera, Ondřej Lukáček, Jan Melichar, Saša Rybak, Jiří Sobolík, Stanislav Vlček, Ondřej Vylíčil a host Martin Svatý (Letní pohár a Zimní liga)

Tato sezóna se bezesporu zařadí mezi ty nejpovedenější. Naše barvy zářily nejen v soutěžích družstev, ale především v těch individuálních, kde jsme doposud příliš neoslňovali. Ale po pořádku.
V srpnu jsme si tradičně zahráli jednodenní turnaj družstev zvaný Letní pohár. Po smolných třech po sobě jdoucích letech jsme tentokrát v této soutěži vybojovali opět medaili, když jsme ke zlaté z roku 2007 připojili kov bronzové hodnoty.
Naší prioritou je každoročně Hlavni ligová soutěž. Pátou sezónu v řadě v nejvyšší lize Trutnovska nelze hodnotit jinak než pozitivně. A to i přesto, že účast ve finálové části o postup jsme si vybojovali doslova s odřenými uchy, když jsme s minimálním jednobodovým náskokem na první dvě nepostupové příčky skončili čtvrtí. Do následného finále jsme si ale bohužel nepřinesli jediný bod, protože jsme v základní části podlehli všem spolu postupujícím. Přesto se nám podařilo v konečné tabulce poskočit o dvě příčky výše a tím si zajistit druhé nejlepší umístění v naší historii šesté místo.
V Dabltým lize obhajoval náš celek loňský titul Vicemistra Královéhradecka i České republiky. Povedla se ale pouze jedna obhajoba a to ta na krajské úrovni. Účast na následném Mistrovství republiky skončila smolně již po základní skupině, kde jsme si postup do play off prohráli v posledním duelu a navíc s posledním týmem skupiny. Přesto účast na tak vrcholné akci je vele cenným úspěchem!
Zadařilo se naopak v Zimní lize, do které jsme vyslali dva celky. První měl těžkou úlohu obhájit titul z loňska, druhý ve tradičním složení vstupoval do soutěže se skromnými ambicemi. Tým obhajující dokráčel ve velkém finále pouze do čtvrtfinále a skončil tak pátý. Téměř dokonale byl zastoupen druhým týmem, kterému došel dech až v posledním možném utkání ve finále, kde podlehl žacléřskému Baníku. Podruhé v řadě tedy byly naše barvy vidět v celkovém finále. Pikantní je, že vždy v naprosto odlišné sestavě. Každopádně stříbro zkompletovalo naší sbírku cenných kovů z této soutěže. Zařadilo se ke zlaté z loňska a dvěma bronzovým z let 2007 a 2008.
V individuálních soutěží jsem byli vidět jako nikdy předtím. Aleš Dvořáček dohrával rok 2011 ještě jako neregistrovaný a celoročním úsilím si vyházel velmi pěknou pátou příčku v krajském žebříčku Mistrovství SVČ amatérů. Největší podíl na zviditelnění našeho klubu ovšem měli Jiří Holík a Jan Melichar. Nejen že byli nejčastějšími účastníky turnajů různých úrovní, ale především v nich sbírali úspěchy. Největším bezesporu bylo umístění v krajském žebříčku Mistrovství SVČ, kde v absolutním pořadí zabrali první dvě pozice. Jan se navíc stal vítězem žebříčku kategorie B. Oba si těmito výsledky vyházeli nominaci do Turnaje mistrů v němž Jiří v silné konkurenci absolutních mistrů jednotlivých krajů obsadil třináctou příčku a Jan z druhé mistrovské kategorie B dovezl stříbro. Jiří si dále zahrál nejprestižnější uzavřenou soutěž jednotlivců takzvanou TOPku, kterou hraje vždy čtyřiadvacet aktuálně nejlepších mužů naší země a v níž pouhá účast je obrovským úspěchem. Hrál také kvalifikační turnaj o reprezentační dres na Mistrovství Evropy, kam se nominoval díky svému umístění v republikovém žebříčku. Svůj famózní rok Jiří korunoval ziskem ocenění Sportovec Města Úpice pro rok 2011.
(text Ondřej Vylíčil)

 5. sezóna 2010/2011
- zpět nahoru
Úspěch sezóny:  2. místo Mistrovství ČR Dabltým liga
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Jan Melichar
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Jan Melichar, pravděpodobnost výhry 56,2% (
statistika bodů, statistika legů všech hráčů)
Tahoun týmu v DTL dle statistiky: Jiří Holík, pravděpodobnost výhry 75% (statistika bodů všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Jiří Sobolík, 89,75 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů DTL: Jiří Holík, 102 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Jan Melichar, 67 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Aleš Dvořáček, Tereza Grossmannová, Jiří Holík, Ondřej Lukáček, Jan Melichar, Saša Rybak, Jiří Sobolík, Ondřej Vylíčil a hosté Martin Scholz (Zimní liga) a Martin Svatý (Letní pohár a Zimní liga)
Start sezóny nebyl nikterak oslnivý. Ba naopak. Ještě před startem Hlavní ligové soutěže jsme se tradičně zúčastnili Letního poháru. V něm jsme absolvovali skvěle základní skupinu ovšem v nejdůležitějším utkání (čtvrtfinále) jsme doslova propadli. Prohra s královédvorskými Námořníky náš tým potřetí v řadě v této soutěži odsoudila k 5. místu.

Také úvod Hlavní ligové soutěže nebyl zrovna povedený. Spasil nás až příchod Jana Melichara, který se po dlouhé době vrátil k českým šipkám (13 let pobýval a hrál v USA). Jeho příchod radikálně ovlivnil naše výsledky a defakto nás vyhnul bojům o udržení, které se v počátku zdáli velmi pravděpodobné. V polovině sezóny jsme tak měli splněný cíl - jistotu nejvyšší okresní soutěže i pro příští ročník. V duelech finálové části o postup nám již o nic nešlo což se také odrazilo na výsledcích. Nedobrovolně jsme dokonce vytvořili pasivní rekord v počtu proher v řadě (celkem jich bylo 9). Zároveň jsme ale v této klidné fázi soutěže zapracovali do týmu další dvě nové akvizice Aleše Dvořáčka a první dámu v zelenožluté historii Terezu Grossmannovou. Sezónu jsme nakonec ukončili na velmi solidním 8. místě (ze 16ti účastníků).
Bezesporu největší dosavadní úspěch našeho klubu jsme zaznamenali v Dabltým lize. V říjnu jsme nejprve vybojovali 2. místo v kraji, abychom pak na konci listopadu stanuli na stupních vítězů také na vrcholu sezóny - Mistrovství České republiky. V matičce Praze stověžaté jsme dokázali zopakovat umístění z kraje a byli tím korunováni na Vicemistry naší země.
Další cenný úspěch přišel ve 14. ročníku Zimní ligy. Této soutěže se účastníme pravidelně od roku 2006 a dvakrát jsme v ní hráli semifinále. Tentokrát jsme do bojů vyslali dva týmy. První nesoucí označení "Y" skončil ve čtvrtfinále na hrotech Námořníků Dvůr Králové. To druhému s označením "X" se povedlo probít se přes zvučné soupeře až na vrchol. Po bronzech z let 2007 a 2008 jsme tak konečně oslavili kov zlatý.
V individuálních soutěžích jsme tolik úspěšní nebyli. Výjimkou byl pouze triumf Jiřího Sobolíka ve 4. ročníku seriálu O Pohár Sparty a také 2. místo Jana Melichara v Regionálním Masteru, který je nejprestižnějším turnajem jednotlivců našeho kraje. V krajském žebříčku Mistrovství Severovýchodních Čech pak dosáhl nejlepšího umístění Jiří Sobolík, který si celoročním úsilím vysloužil 25. místo (respektive 9. místo v kategorii 1. liga muži).
(text Ondřej Vylíčil)

 4. sezóna 2009/2010
- zpět nahoru
Úspěch sezóny: 5. místo Letního poháru Willcapu
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Jakub Souček
Tahoun týmu v HLS dle statistiky: Jakub Souček, pravděpodobnost výhry 60% (
statistika bodů, statistika legů všech hráčů)
Tahoun týmu v DTL dle statistiky: tým X Pavel Stach 79,8%, tým Y Jiří Sobolík 56,3% (statistika bodů všech hráčů)
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů HLS: Ondřej Vylíčil, 82,5 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných zápasů DTL: Pavel Stach a Ondřej Vylíčil, oba 42 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Ondřej Vylíčil, 44 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
V sezóně oblékli náš dres: Ondřej Lukáček, Martin Růžička, Saša Rybak, Pavel Scholz, Jiří Sobolík, Pavel Stach, Ondřej Vylíčil a hosté Jakub Souček (HLS), Michal Kališ (DTL), Josef Dlab (Letní pohár), Martin Svatý a Petr Hampl (oba Zimní liga)
Na tuto sezónu budeme chtít co nejrychleji zapomenout. Vše začalo smolnou čtvrtfinálovou porážkou v Letním poháru, kde jsme stejně jako v předešlém ročníku nepochopitelně ztratili dobře rozehraný čtvrtfinálový duel a obsadili tak 5. místo. Nezadařilo se ani v Zimní lize, v jejímž finále jsme vyhráli pouze jeden zápas což nás odsoudilo k až 11. místu.
Tragické výsledky jsme až na drobné výjimky předváděli především v utkáních Hlavní ligové soutěže. V základní části byli naši soupeři vždy o třídu někdy i o dvě lepší. Ve finálové části jsme se sice zvedli a dostavily se i dobré výsledky avšak v konečném vyúčtování jsme stanuli na 14. místě (ze 16ti) což znamenalo sestup (k záchraně chyběl jediný bod). V nešťastné sezóně nám nakonec štěstí přeci jen přálo. V přestávce hlavní ligové soutěže došlo k reorganizaci nejvyšší soutěže republiky Superligy a díky tomu jsme se dodatečně v 1. lize udrželi. Přesto je pocit z uplynulého ročníku pro nás prioritní soutěže rozpačitý.
Na podzim jsme se zapojili také do nultého ročníku nové soutěže Dabltým ligy. Ta na rozdíl od Hlavní ligové soutěže má omezený počet hráčů na soupisce na 3 a samotná utkání se hrají ve dvou hráčích. Naše barvy reprezentovaly dva týmy, které se odlišovaly v názvu písmeny X a Y a každý hrál jinou kvalifikační skupinu. Tým X se z té své probojoval do Krajského finále, ve kterém ale soupeři byli již nad jeho síly. Sedmé místo v kraji z celkového počtu 34 účastníků je ale cenným umístěním. Tým Y v papírově podstatně silnější kvalifikační skupině skončil na pěkném 4. místě, což ale na postup do finále bylo málo.
Co se týká soutěží individuálních tak v nich byl opět nejvíce vidět Ondřej Vylíčil. Dokázal obhájit celkovou 11., respektive 2. pozici ve své kategorii, v celoroční soutěži Mistrovství Severovýchodních Čech. V seriálu O Pohár Sparty bral stříbro, když od zlatého hattricku ho dělilo pouhých 50 bodů. Ve stejné soutěži byl dále dvojnásobným vítězem měsíce a v neposlední řadě přidal cenné 5. místo Regionální Masteru mužů, hraného na podzim v rámci Úpického šipkařského víkendu. Druhým našim hráčem, který se objevil na předních postech, byl Saša Rybak. Ten obsadil 6. místo v seriálu O Pohár Sparty a slušné 28. místo v Mistrovství Severovýchodních Čech (ve své kategorii byl 4.).
(text Ondřej Vylíčil)

 3. sezóna 2008/2009 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: 1. místo O Putovní pohár "Palma"
Tahoun týmu dle ligové statistiky: Jiří Sobolík, pravděpodobnost výhry 63,3% (statistika bodů, statistika legů všech hráčů)
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Pavel Stach
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných ligových zápasů: Pavel Stach, 84 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Martin Růžička, 51 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
Premiérová sezóna již pouze pod hlavičkou tělovýchovné jednoty Sparta Úpice nenavázala na tu loňskou veleúspěšnou. Smůla nás provázela v Letním poháru, kde chyběl opravdu jen krůček, aby se oba naše nasazené týmy propracovaly na bednu. Totální propad jsme pak zažili v Zimní lize i Prezidentském poháru, kde jsme obhajovali v obou případech bronzové medaile. V Zimní lize se oba naše celky sice probojovaly do velkého finále, tam ale vyhořely v základní skupině. V červnovém Prezidentském poháru, hraném v rámci Mistrovství republiky družstev, jsme dopadli ještě hůře, když jsme vyhráli jediný duel a to v pětičlenné základní skupině na postup do play off pochopitelně nestačilo.
Dařilo se nám ale v prioritní soutěži: hlavní ligové soutěži. S nálepkou nováčka jsme v záři naskočili do kolotoče 1. ligy. Čekalo nás dvaadvacet kol a v nich jedenáct většinou neznámých soupeřů. Našim cílem bylo jednoznačně udržet si prvoligovou příslušnost. Základní část, kde jsme se poměřili se sedmi protivníky, se nám povedla famózně. Po většinu času jsme se dokonce vyhřívali na vedoucí pozici. Ve čtrnácti kolech jsme na soupeře nestačili pouze třikrát s tím, že poslední porážka s Vlčicemi již o ničem nerozhodovala. Neprohráli jsme celý podzim a první pokoření přišlo až 1. února v utkání s žacléřským Skolem. Ten se tím postaral o přerušení naši rekordní šňůry osmnácti zápasů bez prohry, která se táhla od 18. února loňského roku. Menší výkonnostní útlum nastal čtrnáct dní po padnutí zmiňovaného rekordu v neporazitelnosti. Na přelomu základní a finálové části v období od 9. února do 4. dubna jsme nevyhráli jediné střetnutí a vytvořili tak i záporný nelichotivý rekord pěti zápasů bez výhry. Tento výpadek nás nakonec připravil o lepší umístění. Jediné vítězství získané navíc by nás totiž pasovalo na 2. vicemistra ligy. I přesto je konečné 5. místo, z celkového počtu šestnácti celků, skvělým úspěchem. Vytyčený cíl udržet se byl splněn na sto padesát procent. Zasloužila se o to tato jména: Ondřej Lukáček, Martin Růžička, Pavel Scholz, Pavel Stach, Jiří Sobolík a Ondřej Vylíčil (v podzimní části nás na hostování posílil Jiří Holík, na konci sezóny pak Saša Rybak).
Jeden úspěch v soutěžích hraných turnajovým systémem jsme přeci jen zaznamenali. Na začátku ledna jsme vyrazili do Chrudimi, kde se hrál další ročník O Putovní pohár Palma. Před rokem jsme z této prestižní soutěže týmů, která je určena aktuálním lídrům jednotlivých ligových skupin oblastí Pardubicko, Hradecko, Vysočina a Severovýchodní Čechy, přivezli stříbrné medaile. Letos jsme tajně toužili po stupni nejvyšším. A od počátku celého turnaje se nám vedlo skvěle. V základní skupině jsme suverénně přehráli všechny své soupeře a čtvrtfinále bylo naše. Toto nevyzpytatelné klání, kde porážka znamená 5. místo a cestu domů a naopak výhra pohárovou jistotu, jsme zvládli bravurně. Domácímu Hi-Tecu jsme nadělili kanára 6:0 a katapultovali se jako vůbec první celek mezi poslední čtyřku. A protože jsme úspěšně přešli i přes semifinálového soupeře Démons Jezdovice stanuli jsme po roce znovu ve finále. Náš finálový soupeř GT Pardubice hrál výborně, my ale opět nezaostávali. Stav byl před závěrečnými čtyřmi singly z našeho pohledu příznivý 4:2. Ihned proto byly oživeny smutné vzpomínky na loňský rok, kde jsme stejně dobře rozehrané finále nakonec ztratili. Historie se ale naštěstí pro nás neopakovala. I když jsme se velmi zapotili nakonec jsme po výhře 6:4 odvezli tu vysněnou vítěznou trofej. Není divu, že naše členská základna zvolila tento triumf úspěchem sezóny.
V individuálních soutěžích dal o našich barvách vědět tradičně především Ondřej Vylíčil. V nejprestižnější soutěži naší oblasti Mistrovství Severovýchodních Čech obsadil v konečném žebříčku velmi slušné 11. místo. Dále se mezi více než pětistovkou soutěžících umístil na 28. pozici Jiří Sobolík, 39. Pavel Stach a 51. Martin Růžička. Ondřej také dokázal se suverénním náskokem obhájit triumf v námi organizovaném celoročním seriálu turnajů O Pohár Sparty Úpice v němž se do elitní desítky ještě vtěsnali Jiří Sobolík (5. místo) a Pavel Stach (6.).
(text Ondřej Vylíčil)

 2. sezóna 2007/2008 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: 1. místo 2. ligy Trutnovska a postup do 1. ligy
Tahoun týmu dle ligové statistiky: Pavel Scholz, pravděpodobnost výhry 76,3% (statistika bodů všech hráčů)
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Pavel Scholz
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných ligových zápasů: Ondřej Vylíčil, 86 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Ondřej Vylíčil, 65 turnajů
Výtah z úspěchů a činnosti jednotlivých členů klubu
Tato sezóna je pro náš klub přelomovou. Po celý ročník sice nastupujeme pod názvem Zifčák Sparta Úpice A a v nejnižší soutěži nás ještě jistí "béčko", ale těsně před koncem se rozhodujeme osamostatnit se a v další sezóně hrát již pouze pod hlavičkou TJ Sparta Úpice. Od srpna 2008 tak z jednoho klubu vzniknou dva Zifčák Úpice a naše Sparta Úpice. Tato sezóna tak defakto patří do historie dvou klubů.
I když si před startem hlavní ligové soutěže dáváme za cíl vyhnout se bojům o sestup v našich hlavách se přemílá myšlenka postupu do 1. ligy. Ta je však po základní části zapomenuta. Do finálové části o postup se sice kvalifikujeme avšak jsme až pátí s desetibodovou ztrátou na prvního. Pomalu se tedy smiřujeme s druholigovou příslušností i pro příští sezónu. Ovšem od počátku finále se začínají dít věci, když týmy ze zadních pozic běžně poráží ty z čela. Nám se navíc nebývale daří, když v osmi zápasech ztrácíme pouhé dva body (2x nevyhráváme v řádné hrací době ale až v prodloužení 10:9). Kolo před koncem se dokonce dostáváme do čela soutěže bod před městského rivala Chmelnicí. Poslední zápas tedy pro jistotu postupu potřebujeme vyhrát. Na Dvoračce v něm vedeme již 9:6, když se k nám štěstí otáčí zády. Soupeř srovnává na 9:9 a my se horko těžko sbíráme k prodloužení. Myslíme pouze na to jak válčí Chmelnice zda-li také neztratila, protože jen to by nás udrželo na první pozici. I přes rozladění některých z nás se nám daří prodloužení získat ve svůj prospěch i to však nemusí stačit. Ihned telefonujeme do Vrchlabí, kde hraje Chmelnice s dotazem jak se utkání vyvíjí. Domácí kapitán Sklípku oznamuje výhru svého týmu a nám se tím smutek okamžitě mění v obrovskou radost. Ligu vyhráváme nakonec s náskokem třech bodů a slavíme postup do nejvyšší okresní soutěže. Ligu plnou nevídaných zvratů vyhrála tato jména: Ondřej Lukáček, Martin Růžička, Pavel Scholz, Pavel Stach, Jiří Sobolík a Ondřej Vylíčil (v podzimní části nás na hostování posílil Michal Prouza).
Nažhavení po úspěchu v lize vyrážíme 1. června již poněkolikáté na klubové Mistrovství republiky. Tam se představujeme v Prezidentském poháru a nutno říci, že znamenitě. Základní skupinou proplouváme bez porážky a z 1. místa postupujeme do semifinále. V něm nám štěstí nepřeje a navíc narážíme na překvapivě dobře hrající Starou horu Horní Maršov. Prohráváme 10:6, ale i tak je bronz z Mistrovství velkým úspěchem.
V této sezóně se nám daří i v dalších soutěžích. Těsně před startem hlavní ligové soutěže se účastníme Letního poháru Willcapu. V sestavě Pavel Stach, Jiří Sobolík, Ondřej Vylíčil a tradiční posily Lenka Doležalová, Martin Svatý doslova excelujeme. Za celý den neokusujeme hořkost porážky a překvapivě nás nezastavuje ani klubová noční můra úpická Republika. V pohledném a dramatickém finálovém utkání, které vrcholí až prodloužením, se našim hráčům daří městského rivala poprvé v historii porazit. Do sbírky tak získáváme pohár za titul letního Mistra a na Putovním poháru je navždy vyryto jméno našeho klubu i hráčů.
Také tradiční Zimní liga Willcapu, hraná v zimní přestávce hlavní ligové soutěže, se nám vydařila. Do velkého finále postupujeme bez problémů z prvního místa. V samotném finále máme těžkou skupinu, ve které obsazujeme 3. místo a ve čtvrtfinále nás tak čeká 2. tým skupiny B. Woody bar Vrchlabí byl černým koněm turnaje, ale naše družstvo dokázalo potvrdit roli favorita a postoupit tak do semifinále. V něm už ale neměl síly vzdorovat největšímu favoritu Sklípku Vrchlabí, který celou soutěž nakonec suverénním způsobem vyhrál. Náš bronzový tým nastupoval ve stejné sestavě jako v mistrovském Letním poháru.
Dalším velecenným úspěchem bylo naše účinkování v turnaji O Putovní pohár "Palma". Této soutěže se mohly zúčastnit pouze týmy, které aktuálně vévodily svým ligovým skupinám. My jako aktuálně 2. celek jsme dostali nabídku jako náhradníci za odmítnuvší mužstvo z Hradce Králové. Jednodenní turnaj se konal v Chrudimi 6. ledna a my se na něj vydali ve složení Jiří Sobolík, Pavel Stach, Martin Růžička a Ondřej Vylíčil. Prvotní značnou nervozitu jsme po úvodním střetnutí setřásli a po třech výhrách v základní skupině obsazujeme 1. místo. Ve čtvrtfinále přehráváme v prodloužení silnou Palmičku Pardubice, která toho času vedla 2. nejvyšší soutěž své oblasti. Následné semifinále pro nás bylo doslova lahůdkou. Výsledkem 6:2 jsme přejeli chrudimský Hi-tec a finále bylo naše. Závěrečný zápas turnaje o zlaté medaile se nám ale nevydařil. I když jsme vedli 4:2 soupeř domácí Kleopatra výborným závěrem výsledek otočil ve svůj prospěch. Za celý dlouhý den tedy prohráváme pouze finálové utkání. Při přebírání poháru za 2. místo následně sklízíme hlasitý aplaus.
Suma sumárum: v každé týmové soutěži, které jsme se v sezóně zúčastnili, se objevujeme na bedně - skvostná to bilance!
Také v soutěžích jednotlivců sbíráme cenná umístění. V první řadě je to skvělé 6. místo v podání Ondřeje Vylíčil v celoročním Mistrovství Severovýchodních Čech 2007. Mezi více než sedmistovkami hráčů ze všech ligových úrovní končí 11. další náš hráč Jiří Sobolík a do první stovky se vtěsnali také Pavel Stach, Martin Růžička a Ondřej Lukáček. Ondřej Vylíčil dále suverénním způsobem ovládá 1. ročník námi organizovaného seriálu O Pohár Sparty Úpice 2007. Ve stejné soutěži slaví bronz Jiří Sobolík a do elitní desítky se ještě probojoval Pavel Stach (8. místo).
(text Ondřej Vylíčil)

 1. sezóna 2006/2007 - zpět nahoru
Úspěch sezóny: 3. místo 2. ligy Trutnovska
Tahoun týmu dle ligové statistiky: Ondřej Vylíčil, pravděpodobnost výhry 71,6% (statistika bodů všech hráčů)
Hráč sezóny dle hlasování členů klubu: Jiří Sobolík
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných ligových zápasů: Jiří Sobolík, 87 zápasů
Nejpilnější hráč dle počtu odehraných turnajů: Ondřej Vylíčil, 63 turnajů
Naše družstvo vystupuje pod názvem Zifčák Sparta Úpice a za našimi jmény se objevuje klubová příslušnost TJ Sparta Zifčák Úpice. Na jaře roku 2007 rozjíždíme vlastní seriál pravidelných turnajů jednotlivců nesoucí název O Pohár Sparty Úpice.
Do hlavní ligové soutěže družstev vstupujeme famózně. Hned na úvod vytváříme klubový rekord v počtu vítězných zápasů v řadě (10). Suverénním způsobem ovládáme základní část 2. ligy, když prohráváme jediné utkání (s Chmelnicí 8:10). S velmi slibným náskokem vstupujeme do části finálové. V té ovšem nedokážeme náskok udržet a přetavit jej v postup. Prohráváme s dvěma největšími pronásledovateli Zlatým bodem Hostinné a Primou Trutnov. Především vyrovnané zápasy se Zlatým bodem, který nás poráží hned dvakrát 8:10, nás odsunují na první nepostupovou pozici (3. místo). Přesto jde o nejlepší umístění v historii klubu, které před startem soutěže nikdo nepředpokládal. Krůček od postupu byla tato jména: Jiří Adam, Jaroslav Černý, Ondřej Lukáček, Milan Menšík, Petr Mesner, Martin Růžička, Jiří Sobolík, Milan Udatný a Ondřej Vylíčil.
Po skončení ligové soutěže si vyrážíme užít vrcholu šipkařské sezóny - Mistrovství republiky klubů. V Prezidentském poháru ale podobně jako loni nepředvádíme optimální výkony. Los nám navíc nepřeje. Narážíme na silné celky z Jilemnice, Vysokého nad Jizerou a Újezdu u Hradce Králové. Jediné vítězství nad posledně jmenovaným nám k postupu do vytouženého čtvrtfinále nestačí. V konkurenci patnácti týmů tak obsazujeme 9. místo.
Léto roku 2006 nabízelo jedinou soutěž a tou byl Letní pohár Willcapu družstev. Barvy Zifčáka hájili Jiří Sobolík a Ondřej Vylíčil, kteří společně s posilami Lenkou Doležalovou, Martinem Svatým a Janem Martincem vybojovali účast ve čtvrtfinále. V něm ale nestačili již tradičně na městského rivala Republiku (6:19) a bylo z toho 5. místo.
V zimní přestávce hlavní ligové soutěže přihlašujeme hned dvě družstva do Zimní ligy Willcapu 2007. První je, stejně jako v Letním poháru, posíleno o trutnovské hráče (Lenka Doležalová a Martin Svatý), druhý je složen výhradně z našich členů. Do finálového dne se kvalifikuje pouze první tým, za který krom zmiňovaných posil nastupují Jiří Sobolík a Ondřej Vylíčil. Finálový den nám vychází skvěle. Po postupu z finálové skupiny, kde mimo jiného remizujeme s Republikou (12:12), následuje čtvrtfinálová výhra nad silným Sklípkem Vrchlabí (13:11). Semifinále s Baníkem Žacléř (pozdější vítěz) je nesmírně dramatické a náš celek jej prohrává až v závěrečném prodloužení (12:13). O bronz se nehraje, a tak se naše police rozrůstá o velmi cenný pohár za 3. místo.
I v jednotlivcích jméno našeho klubu zviditelňujeme. Prosazují se především Ondřej Vylíčil a Jiří Sobolík, kteří objíždějí různé typy turnajů. Posbírané zkušenosti zúročují například v seriálu Mistrovství Úpicka aneb O Krále Jestřebích hor 2007. V konečném pořadí končí Ondřej 3. a Jiří hned o místo za ním. Důkazem zlepšení je i umístění obou zmiňovaných v nově vzniklé soutěži Mistrovství severovýchodních Čech 2007. V její polovině se mezi více než pětistovkou hráčů pohybují v elitní desítce.
(text Ondřej Vylíčil)