Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Archiv / Úpická túrka a Mistrovství Úpicka / 2016/2017

2016/2017

 

Úpická túrka

 Partneři soutěže:
 

MISTROVSTVÍ ÚPICKA

Gregůrková Mistryní a zároveň i Mistrem Úpicka
Předposlední červnovou sobotu se v Úpici v restauraci u Zifčáka odehrálo 16. Mistrovství Úpicka v šipkách. Do turnaje se mohli přihlásit pouze ti, kteří odehráli minimálně tři hlavní turnaje Úpické túrky a zároveň skončili do padesátého místa v žebříčku. Tuto možnost využilo 8 pánů a 4 dámy i když kritéria splnilo dvojnásobné množství osob. Ve hře byly tituly o nejlepší hráčku, neregistrovaného šipkaře a absolutního vítěze.
Systém turnaje byl totožný jako se aplikuje při nominačním turnaji o reprezentační dres. Nejprve se odehrály dvě skupiny, do kterých byli hráči nasazeni podle závěrečného žebříčku Úpické túrky. Vzhledem k časové náročnosti systému byla oproti reprezentační kvalifikaci zvolena svižnější hra 301 DO. Beze změny pak zůstal stanovený počet legů pro utkání - tři hrané legy tedy co vítězný leg to bod do tabulky. Nejlepší čtyři hráči z každé základní skupiny postupovali do skupiny finálové, kam si nesli body ze vzájemných zápasů a hráli poté již pouze se soupeři z protější skupiny.
Po odehrání poslední šipky a přepočítání výsledků bylo jasno že Úpicko nemá nového Mistra, ale Mistryni. Absolutní vítězkou se totiž stala Alena Gregůrková z Republiky Úpice, která v celém náročném turnaji ztratila jediný leg. Stala se tím první ženou v historii, která vyhrála absolutní pořadí (porazila všechny své mužské protějžky). Titul Vicemistra Úpicka si do Velkého Poříčí odvezl Josef Dvořáček, bronzový skončil Havlovičák Jaroslav Hloušek. Tomu zároveň patřila koruna pro Mistra Úpicka v kategorii neregistrovaných.
Za podporu Mistrovství Úpicka i celosezónní nominační série Úpická túrka organizátoři tímto děkují partnerům Městu Úpice, Orlickým uzeninám, společnosti Willcap Trutnov a v neposlední řadě i jednotlivým hracím místům, kde se turnaje odehrály.
(text Jiří Sobolík)

Výtah z výsledků:

Absolutní pořadí:
1. Gregůrková Alena (ŠK Republika Úpice)
2. Dvořáček Josef (Bulls Velké Poříčí)
3. Hloušek Jaroslav (Havlovice)

Kategorie ženy:
1. Gregůrkvová Alena (ŠK Republika Úpice)
2. Šlechtová Monika (Partyzánky z Chmelnice Úpice)
3. Šandová Eva (Rtyně v Podkrkonoší)

Kategorie neregistrovaní:
1. Hloušek Jaroslav (Havlovice)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY (první list základní skupiny, druhý list finálová část)