Tělovýchovná jednota Sparta Úpice šipky

Úvod / Archiv / Mistrovství SVČ

Mistrovství SVČ

Mistroství SVČ 2015

Úpice 12. 12. 2015

Sparťanský trojnásobný medailový zářez
V sobotu 12. prosince proběhl v Úpickém Městském sále finálový turnaj žebříčku Luna Tour Mistrovství SVČ. Do něj se kvalifikovali 4 naši hráči - jmenovitě Katka Škrabalová, Petr Kučera, Aleš Dvořáček a Jiří Sobolík.
Nejdéle se z kluků turnajem bil Dvořáček, když skončil z 57 hráčů na 13. místě. 
Po započítání finálových výsledků do žebříčků proběhlo jejich vyhodnocení. V nich se v kategorii B zářivě blýskli Petr Kučera a Aleš Dvořáček, kteří stanuli na stupních vítězů. Nestačili pouze na suveréna letošního ročníku Jana Dvořáčka z České Skalice a proto si na hruď pověsili "jen" stříbro a bronz. Po dlouhých 8 letech se tak opakovalo dvojnásobné medailové zastoupení našich barev v druhé nejvyšší kategorii soutěže, když tenkrát vybojovali zlato Ondřej Vylíčil a stříbro Jiří Sobolík. Celkově se Kučera s Dvořáčkem umístili hned za Top Ten - 11. a 12. 
V ženské kategorii nás reprezentovala Kateřina Škrabalová, která ve finálovém turnaji v konkurenci 22 hráček obsadila pěkné 9. místo. V konečném zúčtování kategorie B jí patřilo nádherné 2. místo za úpickou Romanou Kordovou a před Mistryní SVČ z roku 2010 Mirkou Plašilovou z Trutnova. V absolutním pořadí jí pak patřila 12. pozice.
Po loňské abstinenci si TJ Sparta Úpice opět připila na zisk cenného kovu. A protože šlo o zisk trojnásobný stal se letošní ročník Mistrovství SVČ co do počtu posbíraných medailí tím vůbec nejúspěšnějším.
Kompletní výsledky

   
Nejepší dámy kategorie B roku 2015 a mezi nimi Katka Škrabalová Hned dvojnásobné zastoupení našich barev na bedně mužské kategorie B zásluhou Petra Kučery a Aleše Dvořáčka

Mistroství SVČ 2014

Úpice 13. 12. 2014

Nejlepší z nás Holík čtrnáctý
Z našeho pohledu byl osmý ročník Mistrovství SVČ co se výsledků týče velmi skromným. Nejúspěšnějším v absolutním pořadí byl Jirka Holík, který obsadil pozici číslo 14. Do první padesátky se vešlo ještě duo Aleš Dvořáček (21. místo) a Petr Kučera (43.). Do finálového turnaje se sice nominovali, avšak v konečném zúčtování až druhou polovinu stovky otevírali, Ondřej Vylíčil (51.), Jiří Sobolík a Radek Frinta (oba 54.).
Pro Radka to byl rok, kdy ještě patřil do nejnižší výkonností kategorie nesoucí označení D+, v jejíž žebříčku obsadil pěkné páté místo. Nejlepším "béčkařem" v našich barvách byl sedmý Aleš Dvořáček, který se zároveň stal nejpilnějším hráčem, když odehrál celkem 134 turnajů. Ve výsledcích najdeme také jednu dámu s klubovou příslušností TJ Sparta Úpice. Jde o nováčka naší skvadry Katku Škrabalovou, jež to dotáhla na šestou příčku v kategorii D+ a šestadvacátou celkově.
I tyto méně výrazné výsledky (oproti předchozím ročníkům jednoznačně) stály všechny jmenované nemalé úsilí. Už jen celkový počet startujících v letošním ročníku soutěže je toho důkazem. Do soutěže se totiž zapojilo 796 mužů a 230 žen, což je dosti početná a v mnoha případech i kvalitní konkurence!
Kompletní výsledky

Mistroství SVČ 2013

Žacléř 7. 12. 2013

Melichar potřetí na stupních vítězů
Letošní ročník Mistrovství SVČ nebyl pro naše barvy v porovnání s předchozími tolik úspěšný. I když navázat na poslední dva extrémní roky, kdy Jirka Holík a Honza Melichar dominovali mužskému absolutnímu žebříčku, byl hodně těžký úkol. Především i proto, že se Jirka letos z časových důvodů nemohl sbírání bodů do žebříčku naplno věnovat.
Přesto jsme ve finálovém turnaji měli hned dvě želízka v ohni konkrétně Honzu Melichara a Ondru Vylíčila, kteří ve svých žebříčcích bojovali o stupně vítězů. Ondrovi v mužské béčkové kategorii ale útok na bronz nevyšel a spokojit se tak musel jen s pomyslnou bramborovou medailí (v absolutním pořadí byl osmnáctý). To Honza sváděl boj dokonce o absolutní prvenství. Turnaj se mu ale příliš nepovedl, když obsadil až třináctou příčku, což v konečném zúčtování stačilo pouze na bronz. Na obhajobu stříbra z posledních dvou let mu chybělo pouhých 200 a na mistrovský trůn pak 900 bodů. Na titul mu tedy stačilo skončit v turnaji o tři pozice lépe. K tomu lze snad jen dodat - velká škoda!
Po celý rok se činila i další jména. V absolutním pořadí se do top třicítky vtěsnali Aleš Dvořáček (26. místo) a nakonec i Jirka Holík (28.). A do první osmdesátky, která se nominovala na finále, se vešli také Petr Kučera (35.) a Jirka Sobolík (64.). Celkový počet hráčů v mužském žebříčku se letos ustálil na čísle 692.
Kompletní výsledky

Honza Melichar 2. vicemistr SVČ  
Honza Melichar stanul opět na stupních vítězů. Ke dvoum stříbrům z let minulých přidal tentokráte bronz.

Mistroství SVČ 2012

Žacléř 8. 12. 2012

Holík s Melicharem po roce znovu ovládli absolutní pořadí
Obhájit své pozice v krajském žebříčku Mistrovství SVČ se v sobotu 8. prosince v Žacléři podařilo našim dvěma členům. Jmenovitě šlo o Jirku Holíka a Honzu Melichara, kteří dokázali zopakovat nadvládu z loňska, když opět obsadili nejvyšší dvě příčky. Zatímco Jirka letos neměl konkurenta, Honza si vybojoval stříbro až díky finálovému turnaji, po kterém v žebříčku přeskočil do té doby stříbrného Luboše Salabu z Jičína. Jak již bylo zmíněno, Jiří letos neznal soupeře. Žebříčku kraloval stylem "start-cíl" a v konečném zúčtování vyhrál s luxusním, suverénním, nevídaným, ohromujícím náskokem 11600 bodů. Takto si v pětileté historii soutěže nepočínal nikdo z její vítězů.
Gratulace a obdiv tak směřují především k těmto dvěma borcům. Naše barvy ovšem po celý rok hájili i další. V absolutním pořadí skončili těsně za top dvacítkou Petr Kučera (22. místo) a Ondřej
 Vylíčil (23.). A do první osmdesátky, která se nominovala na finále, se vešli také Jirka Sobolík (34.), Milan Menšík (46.) a Aleš Dvořáček (58.). Celkový počet hráčů v mužském žebříčku se letos vyšplhal na číslo 728.
Kompletní výsledky

Honza Melichar po roce opět stříbrný muž severní části Královéhradecka Jirka Holík již dvojnásobný šampión Mistrovství SVČ Stupně vítězů Mistrovství SVČ včetně dvou našich členů Mistryně a mistr Severovýchodních Čech Pavla Kosařová a Jirka Holík

 Mistroství SVČ 2011

Žacléř 3. 12. 2011

Historický úspěch našich barev v podání Holíka a Melichara
V sobotu 3. prosince se v Žacléři uskutečnilo finále krajského žebříčku - Mistrovství Severovýchodních Čech. V turnajích, ve kterých se hrálo o čtyřnásobek bodů, se nejvýše vyšplhali Jiří Holík a Ondřej Vylíčil jež v konkurenci 53 mužů obsadili shodně 9. příčku.
Letošní konečné krajské žebříčky, které se vyhlašovaly po skončení finálových turnajů, byly z pohledu našich barev těmi vůbec nejúspěšnějšími. O maximální zviditelnění jména Sparta Úpice na individuální scéně se totiž postarali Jiří Holík a Jan Melichar, kteří doslova ovládli celoroční pořadí mužů. Oba tak překonali doposud nejlepší výsledek našeho hráče v této soutěži Ondřeje Vylíčila, který před čtyřmi lety slavil mistrovský titul v kategorii C (2. liga). Tentokrát ale naši hráči dosáhli na podstatně hodnotnější mety!!! Jirka Holík je novopečeným Mistrem a Jan Melichar Vicemistrem Severovýchodu Čech. Honza se zároveň stal nejlepším hráčem kategorie B (1. liga). Bonusem pro oba naše borce bude lednová účast v Bull´s turnaji Mistrů, kde poměří své schopnosti s vítězi ostatních krajských žebříčků. Do první osmdesátky Mistrovství SVČ se dále vtěsnali 33. Jiří Sobolík, 41. Ondřej Vylíčil, 49. Petr Kučera a 63. Aleš Dvořáček. Celkový počet hráčů v mužském žebříčku se letos vyšplhal na číslo 718.
Kompletní výsledky

 
Nespoutaná radost Jirky Holíka Nejlepší trio absolutního žebříčku mužů včetně dvou našich borců Stupně vítězů kategorie B muži (1. liga), kterou ovládl Honza Melichar.

Mistroství SVČ 2010

Žacléř 4. 12. 2010

Letos nejlepším z našich Jiří Sobolík
Tečku za sezónou jednotlivců udělal tradičně finálový turnaj Mistrovství Severovýchodních Čech, po kterém proběhlo vyhlášení celoročních žebříčků. V porovnání s předešlými ročníky byl ten letošní z našeho pohledu méně povedený. Ve finálovém turnaji, v němž startovalo 59 hráčů, byl nejlepším z našich až na 25. pozici Ondřej Vylíčil. V konečném žebříčku, do kterého se finále započítávalo čtyřnásobně, pak nejvýše vystoupal Jiří Sobolík. Jeho celoroční úsilí ale stačilo pouze na 25. příčku celkově respektive 9. v kategorii B (1. liga muži). Do první osmdesátky se dále vtěsnali 41. Ondřej Vylíčil, 52. Pavel Stach a 77. Jakub Souček. Celkový počet hráčů v mužském žebříčku se letos vyšplhal na číslo 664.
Kompletní výsledky

Mistroství SVČ 2009

Dolní Kalná 5. 12. 2009

Vylíčil obhájil stříbro ve své kategorii i celkovou jedenáctou pozici
V Dolní Kalné zakončilo sezónu jednotlivců tradičně finálové klání Mistrovství Severovýchodních Čech. Ve 3. ročníku této soutěže bylo znovu vidět i naše barvy a v jednom případě dokonce na stupních vítězů. Samotné finále se nám sice příliš nepovedlo, když nejlepším z našich byl 17. Saša Rybak, avšak v celoročním žebříčku se na medailových příčkách objevil Ondřej Vylíčil. V celkovém pořadí skončil stejně jako loni těsně za elitní desítkou a ve své kategorii "1. liga muži" se mu podařilo obhájit stříbro. Z dalších našich hráčů se díky celoročnímu úsilí v první osmdesátce objevili Saša Rybak (28. místo), Martin Růžička (59.), Jiří Sobolík (61.) a Pavel Stach (76.). Nutno zdůraznit, že v mužském žebříčku figurovalo téměř 500 jmen a pouze 80 nejlepších se mohlo zúčastnit finále.

 

Ondřej Vylíčil přebírá trofej za 2. místo v kategorii 1. liga muži Nejlepší prvoligoví hráči roku 2009 a mezi nimi stříbrný Ondřej Vylíčil

Mistroství SVČ 2008

Dolní Kalná 6. 12. 2008


Na úspěšný loňský ročník jsme nenavázali
V sobotu 6. prosince jsme vyrazili na finálový turnaj Mistrovství Severovýchodních Čech. Nominaci pro finále si díky celoročnímu úsilí vyházeli Ondřej Vylíčil, Jiří Sobolík, Pavel Stach a Martin Růžička. Mezi nejlepší osmdesátku se Ondřej kvalifikoval z desátého, Jiří třicátého, Pavel osmatřicátého a Martin třiapadesátého místa.
Na rozdíl od loňského ročníku se nám letos bohužel hodnotnější příčky defakto vyhnuly a to jak ve finále tak v žebříčku. Ve finálovém turnaji došel nejdále Jiří Sobolík, který skončil sedmnáctý. V konečném žebříčku se výrazněji prosadil pouze Ondřej Vylíčil. Obhájce šesté pozice z minulého ročníku bral tentokráte "až" jedenáctou příčku avšak ta mu zaručila cenné stříbro v druhé nejvyšší kategorii Mistrovství "1. liga muži". Oproti loňsku se ovšem jednalo o jediné zviditelnění našich barev. Jiří Sobolík se sice osmou pozicí vešel do elitní desítky "prvoligistů", celkově ale obsadil dvacátou osmou pozici. Pavel Stach ukončil ročník na devětatřicátém Martin Růžička padesátém prvním místě.

Ondřej Vylíčil při přebírání trofeje za stříbro v kategorii 1. liga muži Stupně vítězů kategori 1. liga muži a na nich Ondřej Vylíčil

Mistroství SVČ 2007

Dolní Kalná 15. 12. 2007

Vylíčil celkově šestý

Devět dní před Štědrým dnem se v sále Sokolovny v Dolní Kalné sešli šipkaři oblasti Severovýchodních Čech k závěrečnému turnaji letošní sezóny, kterým bylo finále celoroční soutěže Mistrovství SVČ 2007. Do finálových turnajů, ve kterých se hrálo o čtyřnásobek základních bodů, se kvalifikovalo nejlepších 80 mužů a 30 žen aktuálních žebříčků. Z celkového počtu 110 jich dorazilo přesně 70. Zahajovalo se po jedenácté hodině dopolední. Hrála se hra 501 double out na dva vítězné legy systémem dvojitého K. O. muži a ženy odděleně.
Turnaj se příliš nevydařil jedničce i dvojce žebříčku mužů. Lídr Robert Kuric skončil devátý, Petr Sucharda (oba z Kousal Twist Trutnov) jen o pozici výše. Naopak zazářili reprezentanti týmů z nižších ligových soutěží. Především Petr Kvasničák z třetiligových Renegátů Kocléřov svým skvělým výkonem zaskočil ostřílené borce. Nestačil pouze na Martina Dufku z trutnovských Kober a Ladislava Vyhlída hájícího barvy Černého Supa Starý Rokytník. Tito dva se také utkali ve finále, ze kterého vzešel jako vítěz Martin Dufka. Za čtvrtého Davida Šilara z Baníku Žacléř se narovnali další dva hráči z nižší soutěže Jiří Sobolík a Ondřej Vylíčil hrající 2. ligu za Spartu Úpici.
V ženách potvrdila vítězstvím v turnaji svoji letošní nadvládu Iva Zálabská z Midway Clubu Trutnov. Ve finálovém zápase si bez větších problémů poradila s největším překvapením sobotního dne Jiřinou Holanovou reprezentující Spartu Úpici, která se do Dolní Kalné kvalifikovala až z 28. místa. Bronz si vyházela spoluhráčka vítězky Jana Weidlová.
Po skončení obou finálových soutěží bylo vyhlášeno konečné pořadí žebříčků. Historicky prvními Mistry Severovýchodu Čech se stali Iva Zálabská a Robert Kuric, kteří si odnesli nejen poháry, ale také poukazy na zájezdy do Řecka. Organizátoři navíc předali poháry nejlepšímu triu každé ligové úrovně. V mužích vyhrál 1. Okresní ligu Břetislav Uhříček (TJ Baník Žacléř), 2. ligu Ondřej Vylíčil (TJ Sparta Úpice), 3. ligu Petr Kotrbatý (Stará hora Horní Maršov) a neregistrované ovládl Miloš Krudenc (Horní Maršov). Ženy měly pouze jednu nižší kategorii společnou pro hráčky 2., 3. ligy a neregistrované, které kralovala Lenka Doležalová-Uhříčková.
Po vyhlášení přišlo na řadu losování věcných odměn. V osudí byl každý, kdo na finále přijel. Připravena byla stovka různých cen v čele s dvěmi poukázkami na zájezd do Řecka. S cestovní kanceláři Luna Tour Trutnov, která věnovala poukazy v celkové hodnotě 32 tisíc korun, nakonec odcestují v žebříčku celkově až 47. David Šilar ze Žacléře a 29. Jiří Adam z Úpice. Zbylé ceny za 20 tisíc korun obstaral hlavní pořadatel finále respektive seriálu firma Willcap Trutnov. Poděkování patří i poslednímu ze spolupořadatelů panu Liboru Tryznovi, majiteli restaurace Sokolovna, za uhrazení nájemného v nemalé výši 8 tisíc korun. Celková suma za veškeré výdaje všech zmiňovaných partnerů se tak pohybovala okolo 60ti tisícové hranice.


Výtah z pořadí finálových turnajů:
MUŽI: 1. Dufka Martin (Kobry Trutnov); Vyhlíd Ladislav (Černý Sup St. Rokytník); Kvasničák Petr (DC Renegáti Kocléřov); 5. Sobolík Jiří a Vylíčil Ondřej (oba TJ Sparta Zifčák Úpice)
ŽENY: 1. Zálabská Iva (Midway Club Trutnov); 2. Holanová Jiřina (TJ Sparta Zifčák Úpice); 3. Weidlová Jana (Midway Club Trutnov) 

Výtah z konečného pořadí žebříčků:
MUŽI: 1. Kuric Robert 39500 bodů; 2. Sucharda Petr 38200 (oba Kousal Twist Trutnov); 3. Dufka Martin (Kobry Trutnov) 37800; 4. Vyhlíd Ladislav (Černý Sup St. Rokytník) 36700; 5. Uhříček Břetislav (TJ Baník Žacléř) 34100; 6. Vylíčil Ondřej 33000; 11. Sobolík Jiří 28200; 29. Adam Jiří 20100; 50. Menšík Milan 16200; 59. Stach Pavel 14500; 71. Růžička Martin 11850 (všichni TJ Sparta Zifčák Úpice)
ŽENY: 1. Zálabská Iva (Midway Club Trutnov) 27400; 2. Kořínková Marie (Černý Sup St. Rokytník) 24700; 3. Doležalová Lenka a Hudecová Michaela (obě TJ Baník Žacléř) 21700; 17. Holanová Jiřina (TJ Sparta Zifčák Úpice) 11650

 

Nejúspěšnější trojice žebříčku 2. liga muži (1. a 2. pozice patřila našim) Jiří Sobolík s naším hostem v Zimních a Letních ligách Martinem Svatým